“Lahenduste allee”

Näitus jätkub keskuse teise korruse viimases neljandas jalutuskoridoris, keerates sujuvalt peale peadegaleriid vasakule. Seal asetsevad kõrvuti kolm lahenduste kuubikut, mis pakuvad alternatiive kilekottidele ja mullikilele ning tutvustavad tekstiili ümbertöötlemise võimalusi ja mannekeen, kes kannab jätkusuutlikke ümbertöödeldud rõivaid.  

Allee algab klaasvitriinidega. Esimeses kitsamas ja  kõrgemas vitriinis on neli riiulit. Ülemisel riiulil on puiduribadest töödeldud spiraalse kujuga ribad, mis on alternatiiviks mullikilele. Lisaks Woola lambavillast ümbrikud, mis on tavakirjaümbrikust umbes kaks-kolm korda suuremad, pisut karedad ja küljeotsast avatavad. Selle all riiulil on väike kuhi purustatud tekstiilijäätmetest valmistatud kiudusid, mille all riiulil omakorda on kaks kiududest valmistatud musta karbikujulist pakendit ning kõige alumisel riiulil on taas kiud, sest pärast korduvkasutamist saab pakend uuesti kiuks.

Teises madalamas vitriinis on infoleht tekstiili ümbertöötlemise kohta.
Selle kõrval on üles kääritud säärtega teksapüksid, siis väikeses hunnikus pükste töötlemise käigus saadud krussis riidekiudusid ning lõpuks naturaalsetes hallides ning beežides toonides lõngapoolid ning samades toonides kootud mütsid.
Vitriinil on kiri „Reet Aus. Eesti Kunstiakadeemia“.

Klaasvitriinidest edasi  on valge postament, mille peal on Baun kott. See on halli värvi sangadega korduskasutatav poekott, mille materjal on valmistatud plastpudelitest taastöödeldud materjalist.

Liikudes edasi, seisab tänavavalguslambi ja kunstpuu juures tumelillat värvi mannekeeni kuju, kellel on jalas valged püksid, seljas lilleline pluus ja peal eest lahti roosa kimono. Peas on roheline kalamehemüts, üle õla on roosast kangast kott. Jalgade kõrval on mustad nöörsaapad.

Mannekeeni juures põrandal on suur ümmargune kleeps, mille valgel taustal on mustas trükis tekst:

Jätkusuutlik valik

Mannekeeni seljas on Eestis toodetud:

Jalanõud: Kira, kes on kasutanud innovaatilisi materjale nagu näiteks rehvidest valmistatud tallad, ümbertöödeldud pudelitest tehtud vilti ja taaskasutatud puuvilla.

Püksid: V2GI, õmmeldud vanast kodutekstiilist

Kimono: V2GI õmmeldud vanast voodilinast

Kott: New Rustic, kes valmistab kotte tööstus- ja tarbijajärgsest jäägist.

Müts: V2GI, õmmeldud Saaremaal erivajadustega inimeste töö- ja õppekeskuses päästetud kodutekstiilist.

Järgneb sama tekst ka inglise keeles.

Previous
Previous

„Pakendiprügi” autor Haana Norma

Next
Next

„Valge diivan”autor Auli Uiboupin